Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Jak kdysi napsal Jonathan Swift, každý chce žít dlouho, ale nikdo nechce být starý... Meryl, z které mě občas zabolela krční páteř a Goldie se čtvrtým tělesným otvorem pro Kurta Russella v komedii černé jak angolský kominický učeň v zasypaném tunelu. Bohužel, ten tunel je někdy tak tmavý, že se v něm spousta věcí ztratí, jinými slovy, daný námět si zasloužil o něco atraktivnější zpracování, které mu však někdo stylu Zemeckise mohl jen těžko dopřát. Potěšila Silvestriho hudba nonšalantně proměňující nervy ve špagáty a výstup S.Pollacka v roli felčara, co to jaksi nepobral. Co se obsazení týká, trošku se mi zdálo, že Bruce za těma dvěma imortálníma hydrama herecky vlál..(23.11.2012)

 • Frajer42
  **

  Úplný nesmysl to rozhodně není. Film se točí kolem zajímavého tématu. Hraje si s nesmrtelností. Podílela se na něm hromada osobností, z nichž hned tři tvoří mé oblíbence. Nejvíce mě zaujal Bruce Willis, kterému zde ještě stékalo mateřské mlíčko po bradě a jeho hlas se pravděpodobně stále nacházel v předmutačním období. Samotného mě překvapilo, že jsem ze snímku spíše zklamán. Očekával jsem, že se budu smát, až se budu za břicho popadat a on to prostě nebyl ani vzdáleně můj šálek humoru. Zasmál jsem se přesně jednou. Zato jsem hned třikrát zaspinkal, což mě docela mrzí. Celkově se v hodnocení nedovedu přehoupnout přes dva kousky. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(15.9.2016)

 • kinej
  ****

  Rozhodně nadstandartní komedie, která je také dost originální. Přeci jen, kde jinde uvidíte Bruce Willise v roli takového ubožáčka, jako je zde. A i postavy obou semetrik jsou zajímavé. Rozhodně bych tento film nezatracoval, jako ostatní zde. Naopak zde není tolik kýčovitosti, která ja pro Zemeckise poměnrně typická.(4.4.2007)

 • pan Hnědý
  ****

  Kultovní záležitost. Bruce Willis opět výborný, Meryl Streep pořád sexy a Goldie Hawn pořád přitažlivá. Nezapomenutelná scéna při pádu ze schodů, průstřel břicha a hysterické chování Bruce Willise. Zábavná komedie s originálním námětem, temnou atmosférou (nekonečná bouřka :)) a s hororovým nádechem. Velká klasika, kterou si rád pustím.(14.8.2013)

 • Oskar
  *****

  "Sempre viva - život věčný!" Nebudu se ohlížet na případné posměšky a napíšu to, jak to cítím: Smrt jí sluší patří k ABSOLUTNÍ ŠPIČCE americké komedie. Tak pečlivě vycizelovaný scénář, tak neamericky sarkastický humor, tak promyšlená režie v každém detailu... Kde to najdete? V Sunset Boulevardu, v Psychu a to je téměř vše. Nejlepší film Roberta Zemeckise, nejpřekvapivější herecké výkony hlavního tria, nej nej nej. Nic konstruktivního tentokrát nenapíšu. Pokoušel jsem se o to několikrát, ale vždycky skončím u obecných superlativů, protože rozebírat jednotlivosti tady ani nemá smysl. Film mého srdce. Klenot. 100 %(6.4.2005)

 • - Roli Dr. Ernesta Menvilla měl původně hrát Kevin Kline. (adams89)

 • - Když Meryl Streep a Goldie Hawn nevyšly společné plány na natočení filmu Thelma a Louise (1991) z důvodu těhotenství Meryl, přijaly nabídku na tento film. Meryl však šla do projektu s představou, že afektovanou herečku Madeline bude hrát Goldie a ona si střihne zahořklou spisovatelku Helen. Studio však chtělo zaujmout obsazením herců proti obvyklým typům postav a obrácení rolí zamítlo. (kenny.h)

 • - Tvůrci speciálních efektů dlouze řešili s režisérem, jak by měla vypadat díra v břiše Goldie Hawn. Nechtěli, aby z rány kapala krev či aby byly vidět vnitřnosti, protože by to kompletně změnilo dostupnost filmu pro mladší publikum. Nakonec se rozhodli, že průstřel bude vypadat jako propálená díra s ohořelými okraji a postavu Helen nechali vykrvácet v jezírku, do něhož přistála. (Dixieboy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Garry Owen | Nancy Guild | Julie Kavner