Nastala chyba při přehrávání videa.
 • merigieren
  ****

  Dvě hospodyňky relativně amatérsky vaří, občas je to i vtipný, máslo je základ :-) Mezi tím si řeší rodinné problémy, dělí je od sebe pár desítek let a tisíc kilometrů = dvě dějové linie. Film je založen převážně na rozhovorech a průpoídkách, které se snad ani nesnaží posouvat děj, ale ukazují vztahy a stavy lidí.(3.6.2010)

 • Streeper
  ***

  Na film jsem se připravovala hodně dlouho, ale zatím se nenašel čas se na něj podívat až konečně dnes přišla ta chvíle. Pocity mám trošku smíšené, vlastně to splnilo veškeré mé očekávání a docela se mi to i líbilo. Jane Fonda byla úžasná, škoda, že Vanessa Redgrave nedostala ve filmu větší prostor, protože bychom se o její postavě zasloužili dozvědět tolik, co o Lillian Hellman. Jinak mi ve filmu chyběla nějaká větší scéna, která by mě usadila. Zdálo se mi, že Julieinu smrt vzali hodně rychle, což je podle mého názoru docela škoda.(29.11.2015)

 • Aleee89
  ***

  Film jsem měla dávno ve svém hledáčku, ale jen proto, že to je první film, kde se objevuje má oblíbená Meryl na velkém plátně. Nikdy jsem si o něm ale nesháněla informace, takže jsem moc netušila, do čeho jdu. Meryl se tu jen mihne, takže ji člověk sotva zaregistruje, ale Jane Fonda i Vanessa Redgrave to spolehlivě vynahradí, obě byly výborné. Moc se mi líbily dětské dialogy, ty měly v sobě cosi tajemného, fantaskního zároveň. Bohužel se celý film trochu vleče a místy se objevují hluchá místa, takže mě ve výsledku až tak nestrhl. Čekala jsem něco lepšího, už jen proto, že jsem viděla ten zástup oscarových nominací. Dostalo se mi dobrého filmu, jsem ráda, že jsem jej viděla (hlavně kvůli Meryl), ale nejsem z něj, jak se říká, odvařená.(5.5.2013)

 • venison
  ****

  SPOILER: Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Ve filmu „Julie“ si zahrála pouze malý štěk, ale přesto mne k tomuto snímku přivedla.. Jane Fonda znám pouze z jejich aktuálních rolí udržovaných matek/babiček, ale ze „starých zlatých časů“ jí příliš nepamatuji.. Zpočátku mne film „Julie“ příliš neoslovil.. Na začátku děje se ocitáme v malinko vyčpělém vztahu začínající spisovatelky Lilian a vyhořelého spisovatele, který je prokládán vzpomínkami na její dětství spojené s nejlepší kamarádkou. Postupně se děj rozjíždí a nabalují se všechny jeho složitosti. Rozvíjí se tu vynikající sociální drama plné zvratů. Lilian pochází z průměrných finančních poměrů a její kamarádka Julie naopak ze zámožné rodiny s vysokými styky.. Lilian touží po slávě a bohatství, naopak Julie se snaží všemožnými prostředky bojovat na evropské půdě proti II. světové válce.. Lilian strmě stoupá k výšinám na vlně své prvotiny, Julie se pomalu propadá do bahna odboje.. Na čas spolu ztrácí kontakt, aby se společně opět setkaly za nelehkých podmínek. Julie žádá Lilian, aby vystoupila ze své komfortní zóny a díky se pokusila propašovat hotovost do fašistického Německa. Lilian by tím riskovala nejen své těžce získané postavení a svobodu, ale také (jako Židovka) svůj život.. Scéna ve vlaku je napínavá a v divákovi by se krve nedořezalo.. Trošku mi vadil chaoticky vystavěný příběh (minulost vs. současnost vs. vzpomínky), chybělo detailnější poznání postav a děj klouzal pouze po povrchu.. Kvalitní režie, silné herecké výkony, super příběh! Podívanou jsem si užila.. Doporučuji jako výlet do kinematografických sedmdesátek..(8.8.2018)

 • levente
  ****

  Přestože slovo přátelství mnohokrát ve filmu nezazní, právě k němu vedou všechny příběhové linky neobvyklého vyprávění. Je zvláštní, jak málo příběhů obsahuje kompozici přátelství dvou žen v pestrých a temných dobách první poloviny 20. století. Vtáhlo mě to, nepustilo, až do posledního záběru. Jedinou chybkou byla trochu strnulá a přehrávající Jane Fondová.(6.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
10 Grams .999 Fine Silver Bullion Bar / The Oath of Love / oz TSB093 - 1$13.99 17d left | Running Man Episode 326 | Manmarziyan