poster

Ďábel nosí Pradu

 • USA

  The Devil Wears Prada

 • Slovensko

  Diabol nosí Pradu

 • Velká Británie

  The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nin
  **

  "Spousta holek by zabíjelo kvůli téhle práci!" To já bych taky zabíjel. Ale pravděpodobně své spolupracovníky, kdybych tu práci náhodou někdy dostal. Nevím, jestli má cenu vyprávět, že celý svět kolem módy mi byl v tomto filmu buď absolutně k smíchu (ale jsem přesvědčen, že ne ve vtipných scénách, ale ve scénách, které měly objasňovat a vysvětlovat, proč je móda tak důležitá), nebo mě z ní mrazilo. Ale opravdu to není tak, že bych nějak v normálním životě módou a módními návrháři opovrhoval, naopak - považuju je za takové lehce ztřeštěné umělce, kteří jdou mimo mě. Bohužel v tomto filmu jsou všichni ukazování jako absolutně nesympatičtí, sebestřední, sobečtí a hlavně úplně přiblblí. Veškerá snaha vysvětlit, proč je móda jejich životním stylem a proč je tak hrozně důležité se oblíkat do předraženýho šatstva tedy vychází vniveč, takže se prostě hlavní hrdinka ze dne na den (doslova) stane z ošklivě oblíkané (co má snad 65kg !) na modelku s vytříbeným vkusem. Což je samozřejmě předvídatelné jako zbytek filmu, kde můžeme vidět sympatického zhrzeného přítele, nesympatického boháče, co po ní jede a hlavně protivnou šéfovou Meryl Streepovou, která je sice skvěle otravná a přísná, ale nedá vám jediný důvod pochopit, proč je taková (i když snaha by tam byla). Celkově mám z toho filmu pocit, že nejenže mi absolutně nic nedal, ale na komedii mě vůbec nepobavil a na romantickou komedii nedojal. Zbytečný film. (Mimochodem jediná věc, co mě v tomhle filmu potěšila, je píseň od KT Tunstall v úvodu filmu :) (4/10)(24.12.2006)

 • genetique
  ****

  Tak, ako niektorým babám páčia filmy o autách, tak som sa aj ja potešil z tohto. Vlastne to nie je ani dráma ako svet, ani komédia k popukaniu, základ príbehu je opäť mierne plytký, no vsadením do veľmi atraktívneho, prakticky neokukaného prostredia módy dostáva svoj šmrnc. Škoda, že film dostáva postupne od vtipného len prívlastok milý. Presladený ksichtík Anne Hathaway nenormálne odrovnala pekelná Meryl, na ktorú začínam mať v poslednom čase len kladné poznámky. 75%.(25.8.2007)

 • petaspur
  ***

  Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou?(6.10.2009)

 • Slarque
  ****

  Zábavný pohled na (pro mne) naprosto nesmyslný svět špičkové módy. Anne Hathaway je sympatická, ale opět nemá co hrát a tvůrcům slouží spíš jako věšák na různé kostýmní kreace (tedy podobná role jako v Denících princezny). Meryl Streep je opravdu ďábelská šéfová a díky práci vizážistů mi občas připomínala Glenn Close z Dalmatinů. Vynikající byl také Stanley Tucci a pochválit nakonec zaslouží i autorka, scénáristka a režisér. Velmi dobrá komedie.(15.12.2006)

 • Eddard
  **

  Chcípácká moralita o chytré a krásné holce, která zjistí, že lidi, co pracují v módě jsou vlastně v zásadě dobráci se srdcem na pravém místě. Brrrrr. Z řemeslného hlediska je to decentní a sledovatelné (50%), ideologicky je to hrůzné (10%). Takže kompromis: 30% Lidi, které zajímá móda už to určitě viděli, vy ostatní si raději nechte zajít chuť.(19.3.2015)

 • - V Mirandinom dome, keď sa Miranda a Andy bavia o ceste do Paríža a aká je pre Mirandu dôležitá, požiada Miranda Andy o knihu. Pozornému oku diváka neujde, že jej tú knihu podala dvakrát. (martin1m2)

 • - Gisele Bündchen súhlasila, že sa objaví vo filme pod podmienkou, že nebude musieť hrať modelku. V knižnej predlohe je spomenutá Gisele Bündchen ako niekto neznámy, kto poslal Mirande vianočný darček. Vo filmovej verzii Gisele Bündchen hrá jednu z Emiliných kamarátok. (martin1m2)

 • - Módní návrhář Jean Paul Gaultier prohlásil, že Miranda (Meryl Streep) je jen slabým odvarem skutečné Anny Wintour. (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Animes Kemono Friends 2x01 | assoamour | Frigo jako Sherlock Holmes