poster

Ďáblice

 • USA

  She-Devil

 • Slovensko

  Diablica

Komedie

USA, 1989, 99 min

 • Aleee89
  **

  Na film jsem se podívala jen díky tomu, že v něm hraje moje milovaná Meryl Streep, ale bohužel jsem nějak nepochopila, proč se probůh takovému filmu propůjčila. Chápu, že neustále hraje v dramatech a vítá každou příležitost, když si může zahrát v komedii, ale zatímco třeba Smrt jí sluší byla dobrá komedie, Ďáblice má k tomu daleko. Docela nudný film s naprosto nesympatickou Roseanne, film, kde se skoro nic neděje... Meryl Streep byla výborná a na druhou stranu je strašně zajímavé vidět ji v netradiční roli, ale bohužel ani ona a můj bezmezný obdiv k ní nezachrání celkem pitomý film.(15.6.2013)

 • Lillyilly
  ****

  Jo misty to bylo pridebilnele, vsak kdo je takovy pako jako Mary Fisherova. Ale jako komedie vzata s nadsazkou dobry. A namet pomstychtive podvedene, dobry a asi aktualni na veky veku :) Pri scenkach kdy Bobik s Ruth pomerne dost slovne vyjebaval jsem se divila ze mu nekrisla hlavou o zed. Postavu na to mela.(13.3.2018)

 • alenka
  odpad!

  podle ukazek sem se vyslovene tesila, ale melo mi dojit, ze prima to se strihem umi, takze vybrala to jedine vtipne, a nic dalsiho na divaka neceka :(( verim, ze predloha je zajimava, ty vtipny byly dobry, ale strasne nedotahly. ze zacatku mi prisla super i romanticko-hororova hudba, ale to hooodne rychle omrzelo. no jo, patky jsou kriticky.(5.11.2005)

 • BajuBaju
  *****

  Jasně, asi jako hodně lidí bych se po tom ani nepodívala, ani nevzdechla, nebýt Meryl Streep. Jo, je to příšerná ptákovina, ale úžasná...já se ohromně bavila a to nejen Meryl (i když hodně jí), ta byla jako vždy úžasná, ale ve své roli se mi líbila i Roseanne(správně ošklivá a jedovatá, jak měla podle mne být)....proto tak vysoko. A nejlepší byl stejně konec...Mary Fisher seriozní a v černém, už nepíše románky, ale hlubokomyslné knihy, ale: "Please, call me Mary."(8.10.2009)

 • tron
  ***

  „Niektorí kvázi kritici označujú vaše romány za mäkké porno pre hlúpe ženy.“ – „Tí kritici sú väčšinou muži.“ Nedá sa povedať „feministické“, lebo v tomto filme majú za ušami v podstate všetci, od šovinistických chlapov a odporných dôchodcov cez nesympatické babizne až po hnusné deti. Každý je svojím spôsobom hajzlik, musím ale prekvapivo povedať, že keď som túto „divnú komédiu“ videl prvý raz, bavila ma. Pritom som ešte chodil do školy, Meryl Streep som vôbec nepoznal, rozhodne som ale v čudných 90. rokoch poznal Roseanne vďaka jej sitkomu. V DIABLICI Roseanne stelesňuje ženu v domácnosti, ktorá sa pomstí záletnému manželovi, ktorého zviedla úspešná spisovateľka (Streep). Snímka poteší predovšetkým hercami. Streep tieto jednorozmerné hysterické kreatúry nikdy nepristali (ďalej napríklad SMRŤ JEJ PRISTANE), preto je škoda, že niekto ako ona takéto hlúposti raz za čas prijíma/hrá. Ale Roseanne je skvelá, detto drobná (145 cm) Linda Hunt.(3.3.2010)

 • - Po roli Mary Fisher toužila Cher, obsazena však byla Meryl Streep. (Streeper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Samsung Galaxy Note9 Review | Bangkok After Midnight Raw And Unfiltered.mp3 | Secret State الموسم الاول