poster

Pochyby

 • anglický

  Doubt

 • slovenský

  Pochybnosti

Drama

USA, 2008, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Před: Mám nemalé pochyby zda Shanley zvládne ukočírovat natolik nelehkou látku, tak aby se vyhnul všem nástrahám lacinosti, zbytečné doslovnosti a církevní korektnosti. A hlavně mám pochyby o výkonu Amy Adams vedle dua Hoffman Streepová. Po: Teď již nemám sebemenších pochyb nejen o Amy, ale i o tom, že lépe už to napsat, natočit a zahrát ani nešlo.(23.1.2009)

 • viperblade
  ****

  Kvalitní konverzační drama, které se opírá o výkony Philipa, Meryl a Amy. O prvních dvou jsem nepochyboval, že to jsou geniální herci, ale co zde předvedla mladičká Amy, mi doslova vyrazilo dech. Je škoda, že svou nominaci neproměnila, protože právě ona by si toho zlatého plešounka opravdu zasloužila. Jinak se mi líbila práce s kamerou (nevím proč, ale ty vyhrocené záběry mi připomněly Hitchcockovy filmy) a scénář. Bohužel film se nevyhne nudnějším okamžikům, ale co je (alespoň pro mě) důležitější, krom jedné scény (Meryl a Philip v její kanceláři) zde není žádná silnější scéna, kterou bych si zapamatoval. Hlavně proto musím trochu snížit se svého hodnocení. 80 %.(18.6.2011)

 • Jeremy.jk
  ****

  No pane jo... tenhle snímek mi dal při hodnocení zabrat. Tahle ( jistým způsobem ) zvláštní podívaná nese název '' Pochyby '' . Nevím , zda- li to byl účel, ale nic jiného ve mně ani tenhle film nezanechal. Už od prvních minut divák váhá, jestli má ten, či onen dialog pochopit tak, či jinak... nic není řečeno jasně a Vy prostě musíte přemýšlet, kdo je vlastně ten ' špatný ' a kdo má vlastně pravdu. Úsměvné ale je , že se to ani do závěrečných titulků nedovíme. Jak už jsem řekl, rozhodování-se při hodnocení tohoto filmu mi dalo hodně práce a ani teď si nejsem jist... Jedno vím ale jistě. Nebýt skvělého výkonu Meryl Streep, šel bych určitě o hvězdu níž. Nakonec tedy lehce nadprůměr.(18.3.2009)

 • Lavran
  **

  Losos pochybnosti. Tak tohle tedy určitě ne! Bohapustý výsměch diváctvu všech vyznání. Nechce se mi věřit, že tu neuvěřitelnou absurditu a prázdnotu vidí tak mizivé procento lidí. Já se musel po zatažení opony za závěrečným dialogem smát jako u vytržení. A nechtělo se mi přestat.(9.3.2009)

 • Aidan
  *****

  Tomu říkám drama - trvalo necelé dvě hodiny, ale zaměstnalo mou pozornost na několik dalších dní. Chytrý, komorní film jako dělaný k dlouhým debatám mezi přáteli nebo k rozjímání během duchovních cvičení. Nahlíží do dnes již neexistující tradiční katolické kultury v době jejího soumraku v polovině šedesátých let, v době rozvolňujících se starých pořádků a počínajících revolucí církevních i společenských. Film, který mnohem více otázek klade, než zodpovídá. Cvičí diváka v pochybnostech týkajících se jednotlivého člověka i společenských změn. Pochybování tu však neznamená relativizaci pravdy, jen samozřejmých, snadných cest k ní, takových cest, kterým chybí pokora. Snímek bezprostředně potěší propracovaným scénářem a výtečným herectvím hlavních představitelů. Jinak však není továrnou na emoce - zaujme, napne, ale pro toho, kdo mu neposkytne dostatek pozornosti i po odchodu z kina, může být snadno zklamáním. Dává impuls mozkovým závitům a dál už je práce na nás.(11.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
hoellisch | Download | AMC Security patched apk free download