poster

Jediná správná věc

 • USA

  One True Thing

 • Slovensko

  Jediná správna vec

Drama

USA, 1998, 127 min

 • Aleee89
  ****

  Sledovat tento film pro mě byla povinnost. Jsem ráda, že v televizi konečně dali nějaký film s Meryl, když třeba naprosto opomněli její šedesátileté výročí... Jsem taky ráda, že to byla zrovna Jediná správní věc, která je prostě nesehnatelná, ač není nijak starým filmem, a v televizi doposud opomíjená. Zrovna tento film jsem dlouho chtěla vidět, protože už anotace naznačí, že to bude silný film o smutném tématu, kde Meryl prostě nemůže být jiná než skvělá. A taky že jo. Dodnes jsem nepochopila Oscara pro Gwyneth Paltrow a po zhlédnutí Jediné správné věci ho chápu ještě méně. Meryl podává opět skvělý výkon a film stojí na ní, ač hlavní roli měla vlastně hrát Renée Zellweger. Smutný děj a příběh má vždycky tendenci sklouznout k patosu,ale tady to vždycky nějak vybalancovali. William Hurt jako manžel Meryl a dokonce i ta Renée, kterou jinak nemusím, zde nebyli špatní. Film vás nutí zamyslet se a přemýšlet, a to je jen dobře. Hodně dojemné byly scény, kdy Meryl jako Kate sedí v křesle o Vánocích na náměstí a ona, ostatní i vy jako diváci tušíte, že jsou to její poslední Vánoce. To je hrozná představa. Nebo když dávala dceři rady ohledně svatby, když jí říkala svá přání, a taky věděla, že toho už se nikdy nedočká... Pro mě zkrátka silný film s báječnou Meryl, u kterého mi i slzička ukápla.(5.5.2013)

 • Oskar
  ***

  Slušné, ale neoslnivé drama, které se nemůže rozhodnout, v jakém světle ukazovat rakovinu. Jestli romanticky, v dojemných scénách, kde umírající s důstojnou vyrovnaností bilancuje svůj život, jak velí tradice melodramatu, nebo naturalisticky, kdy tutéž rakovina změní v nenávistnou trosku tím, že ji postupně připraví o tělesnou i duševní vyrovnanost. Jediná správná věc by byla najít mezi tím uvěřitelný kompromis, filmu se to bohužel moc nedaří. Meryl Streepová ho přesto může jednoznačně řadit ke svým úspěchům a pokud ji máte rádi, neváhejte a podívejte se. 60%(14.11.2009)

 • Aknah
  ****

  Lehké drama s hvězdným obsazením, to jsem musela vidět... Film je podán velice přirozeně, jen popisuje život s trošku vážnějším tématem a rodinnými problémy. Meryl Streep jako vždy dodává filmu tu pravou upřímnost a vyrovnanost. A i tentokrát se své role zhostila na výbornou. Postava ji seděla a zahrála to s velkým nasazením, ale také lehkostí, kterou do toho vždy dává. Pořád se udivuju nad tím, s jakým citem dokáže odehrát tak těžkou roli. Byla dokonalá máma. Také musím zmínit Renné Zellweger, která rozhodně nebyla zastíněna. Opravdu velmi slibně na mě zapůsobila, jak hrála velmi silnou, ale přitom citlivou povahu. Celý film je hlavně o vztazích, což je vždycky oblíbené téma, ale tady nebyla idylka, jako všude, a že by tu platil happy end... to ani náhodou. Právě proto mi místama přišlo, že to snad ani není americký snímek, jak přirozeně se do toho herci vložili a film působil zcela opravdově. Dýchala z toho rodinná atmosféra, ale taková trochu jiná. Holt vážnější... Některé momenty byly velice smutné, ale o to víc mi přišel konec reálný, upřímný a dojemný. A taky pochopitelný - takový život prostě je. Menší role jako Lauren Graham nebo William Hurt jen dotvářeli přirozenost příběhu. Opravdu se mi to líbilo a Renné to nejen zahrála skvěle, ale myslím si, že to byla prostě role, psaná jí přímo na tělo. Příjemný zážitek :)(6.7.2009)

 • BBrody
  ****

  Scénář není až zase tak nápaditý...člověk tak nějak tuší hned od začátku o čem film bude. Ale ta Meryl Streep...jako nemocná žena je naprosto bezchybná. Hraje skvěle a bezchybně. A když přidáme René Zellweger a Williama Hurta, tak se z filmu, s žádným extra příběhem, najednou vlastně stává něco skvělého a těžce zapomenutelného.(22.10.2012)

 • Argondia
  *

  Dívat se 2 hodiny na frustrovanou Renée Zellweger a slábnoucí Meryl Streep mě vážně nijak zvlášť nebavilo. Na podobné téma je spousta mnohem zajímavějších a lepších filmů. (například "Klepání na nebeskou bránu") Na mě to půsbobilo až protivně snaživě a prázdně. Nudila jsem se a konec mě nijak nerozlítostnil. Jako kdybych za trest sledovala jeden z miliońu braků Danielle Steelové.(28.3.2013)

 • - Příběh se odehrává v roce 1988, ale mnoho účesů a automobilů je stylu až let devadesátých. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Responder | Más detalles | Game of Thrones S06E01 VOSTFR HDTV