poster

Božská Florence

 • Velká Británie

  Florence Foster Jenkins

 • Slovensko

  Božská Florence

 • USA

  Florence Foster Jenkins

 • Nový Zéland

  Florence Foster Jenkins

 • Austrálie

  Florence Foster Jenkins

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ***

  Jak je to prosté - stačí něco neumět a hned jsou o vás dva filmy v jednom roce. Kdybych musel, přiklonil bych se nakonec k francouzské verzi. Tam se totiž s druhou stranou mince alespoň trochu obtěžovali, kdežto Stephen Frears udělal z Florence ve finále spíš jen krávu pro smích. Možná si měl přijet pro radu k nám, s průměrem pěti tragikomedií na měsíc patříme mezi světovou špičku... P.S.: Jeden z mála filmů, u kterého nezapomenete na hudbu.(25.12.2016)

 • Lacike
  **

  Pribeh o najhorsej spevacke vsetkych cias, ktora spievala v Carnegie Hall. Na mna to pôsobi ako film so zaujimavym napadom, ktory ale nerozpracovali do poriadneho scenara, takze väcsinu filmu som nedockavo cakal, kedy hlavnej extremne netalentovanej hrdinke konecne niekto vyzvoni pravdu. Aj ked mozno bol z casti problem aj v namete. Nevidel som dôvod preco mam lutovat snobsku bohatu zensku bez talentu, ktora sa snazi zaslepene tvarit, ze jej to neskutocne ide. No hej, bola naviac aj chora. To je toho. Je milion dalsich ludi, ktori trpia viac a zasluzia si lutost. Nezachranila to ani Meryl Streep, ktora podava len priemerny vykon a dufam, ze tentokrat z toho nebude oscarova nominacia. Zaujme len tym extremne neznesitelnym spevom. Hugh Grant je na tom lepsie ako jej manzel. Akurat som si uvedomil, jas strasne zostarol. No a posledny, kto tu ma moznost nieco predviest je Simon Helberg ako klavirista, ktory sprevadza Streepovu pri speve. Cely cas sa predvadza strojene grimasy. Takze vysledok je jednohubka, ktoru si viackrat nepustim, ale vdaka originalnemu nametu sa to raz s miernym pretacanim dalo prezit. 5/10.(31.12.2016)

 • venison
  ****

  Trošku jsem se životopisné komedie "Božská Florence" obávala, ale už po pár minutách bylo jasné, že není čeho ;-) Herecký talent Meryl Streep je tak dokonalý, že perfektně nedokonale zvládá falešně zpívat jako by sama v reálu nezpívala úžasně.. Hugh Grant herecky vyzrál a přála bych mu do budoucna více podobných rolí.. Simon Helberg za nimi nepokulhává a jeho postava do děje sedne jako zadnice na nočník.. Příběh by mohl být natočen klidně i více škodolibě, ale jeho kouzlo je právě v tom, že se snaží zachytit něhu, vášeň i hořkost jednoho lidského osudu s grácií a pochopením.. Nechápu "modré" hodnocení, já jsem si "Božskou Florence" užila na maximum ;-)(8.2.2017)

 • Aljak
  *

  Strašne statické, jednotvárne, strnulé - jedným slovom Nudné! A to podľa popisu a hereckého obsadenia vyzeralo celkom sľubne. Meryl (resp. postava Florence) mi išla po celú dobu neskutočne na nervy, a akosi to nezachránil ani Hugh Grant, ktorý patrí inak medzi mojich obľúbencov. Čakal som v tom viac dôvtipu, ale ten sa akosi stratil v tej Florencinej vážnosti. Neviem, ale celý film bol vlastne dokola o tom istom, akurát veľkosť publika sa čím ďalej tým viac stupňovala, a tým pádom aj náročnosť presvedčiť publikum k predstieranej spokojnosti. V podstate mi bolo Florence ľúto, ale tým profesionálnym škrekotom sa vlastne stala slávnou.(24.9.2016)

 • vesper001
  *****

  V otázce, zda Florence její přátelé tím, že ji za každou cenu chránili před pravdou a udržovali v iluzi, pomáhali nebo ubližovali, se přikláním k první možnosti. Ač se říká, že pravda je lepší, než jakákoli iluze, myslím, že někdy je lepší být šťastný v nevědění, než nešťastný v chmurném hrdinství, které čelí nelítostné pravdě. Film o Florence je především příběhem o oddaném přátelství a laskavém spiknutí s cílem chovat jednoho stárnoucího mazánka jako v bavlnce. „Štěstí je skutečnost, kterou jsme si vytvořili,“ řekl Jean-Paul Belmondo. Pro Florence byla štěstím skutečnost, kterou pro ni vytvořili lidé kolem ní. Meryl Streep je tradičně výborná, aplaus ovšem zaslouží Hugh Grant, který na stará kolena začal konečně hrát.(20.8.2018)

 • - Timeline: 21. října 2014 bylo oznámeno, že dalším filmem Stephena Frearse bude životopisný film, k němuž scénář napsal Nicholas Martin. Společnost Pathé film zafinancovala. V listopadu byla rozprodána práva na mezinárodní distribuci do kin. Natáčet se začalo v květnu 2015 v Londýně. První fotografie z natáčení byla zveřejněna 22. května. Natáčelo se ve městě Hoylake a poblíž centra Liverpoolu. Poslední klapka padla 20. července 2015. V září zakoupila práva na distribuci v amerických kinech společnost Paramount. Světovou premiéru si film odbyl 23. dubna 2016 na filmovém festivalu v Belfastu. Do kin se film podíval 6. května 2016. (Hal_Moore)

 • - Meryl Streep získala za rolu Božskej Florence (2016) už svoju 20 nomináciu na Oscara. Na ceremoniáli udeľovania cien si z tohto "jubilea" uťahoval aj moderátor podujatia Jimmy Kimmel. (Paldiny)

 • - Co se týká zpěvu Meryl Streep (Florence Foster Jenkins) a hry na piano Simona Helberga (Cosmé McMoon), tak jde v obou případech o jejich autentické schopnosti. (Stanislaus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
DC's Legends of Tomorrow | Chauranga 2016 Official Trailer Free Download HD 720p | Poll: Oscars 2019 — Best Achievement in Sound Editing