• gogo76
  ****

  Oscary som nesledoval už dlhé roky. Nie žeby som nechcel, ale nebolo kde. Neviem akým zázrakom niekoho v TV DOMA napadlo, že urobia priamy prenos, ale chcem poslať veľké dík. Slávnostný večer som si užil, v hľadisku som počítal známe tváre a v duchu som si predstavoval ako si to brázdim medzi sedačkami a všetkých zdravím: "Nazdar Clint!, Travolta serus jak žiješ?, Ethan Hawke nazdar, zlepšuješ sa..." Všetci by čumeli kto som a ja by som sa cítil ako Bohuš z filmu Kurva hoši..."Kájo, já ťa znám, já ťa znám z televize, ty mňa neznáš?..." Nablýskaný filmový večer bol zvládnutý na výbornú ako vždy, vadila mi tam len tá otravná p..a Lady Gaga. Moderátor celkom fajn, občas zavtipkoval, ale mohol viac, Ocenenie filmov zatiaľ nehodnotím, pretože som väčšinu nevidel. Som však rád, že oscara za naj zahraničný film získali Poliaci, ktorí natáčajú fakt úžasné filmy a už sa jednoducho žiadalo odmeniť ich pracovitosť a profesionalitu. Dúfam, že o rok to Tv Doma zopakuje, bol by som rád. 80%.(8.3.2015)

 • bouncer
  **

  Moderátor (tentokrát vypadal slibně - NPH vypadá dobře, padne mu oblek a jeho humor má říz jako celá stránka nejlepších bonmotů Oscara Wilda pokapaná citrónem a vražená někomu do oka) bohužel dostal snad ještě méně prostoru než bylo zvykem (a to si na to stěžuju pravidelně). Hudební čísla ve stylu "nudný a blbější" (snad jen píseň ze Selma se povedla, z Lega se mi chtělo brejt, brečet a blejt zároveň), sentimentu na rozdávání... ovšem bez amerického mozku nekompatibilní. Humoru pomálu,ale pár povedených narážek se přeci jen dostavilo (Travolta, přehrání scény z Birdmana). Vítězství Birdmana jsem čekal, ačkoliv to je dle mého jeden z nejslabších filmů z kolekce "by Iñárritu", potěšily ceny pro Grandhotel Budapest, i když jen "doplňkové" a herci také celkem rozumně zvoleni. Proslovy radši přeskočit... Patricia Arquette totálně mimo, asi se snažila napodobit Clooneyho z roku 2006, ale nepovedlo se.(24.2.2015)

 • classic
  **

  Voľba slovenskej TV DOMA namiesto HBO sa mi zdá absolútne nevhodná voľba,po prvýkrát sa to vysielalo cez štúdio s moderátormi Juraškom a Pršom,ktorý račkuje ako zmyslov zbavený,na obrazovke musí znieť a počuť poriadna zrozumiteľná slovenčina! SHOW s Harrisom otras,nuda,zívanie,zdesenie... Samotné kategórie boli na mňa ocenené nie zrovna dobrým spôsobom,keď som chcel,aby bol najlepší film Chlapčenstvo,Alejandro Gonzáles Iňárritu sa zaradil medzi vyvolených,lebo za jeden film obdržal trikrát cenu akadémie:film,réžia a scenár,kde patrí medzi borcov:bratia Coenovci,Peter Jackson,F.F.Coppola... RICHARD LINKLATER odchádza s dlhým nosom smutný,zdrvený,s 12 ročným nakrúcaním,čo sa zmestilo do mesiaca a pol čistého nakrúcania,čo už... Som sklamaný z ocenenia cudzojazyčný a animovaný,čakal som Leviathan a How to train your dragon 2. Jedine Lady Gaga vzdala veľký HOLD snímku THE SOUND OF MUSIC,zaspievala,prišla hlavná predstaviteľka,takmer 80 ročná JULIE ANDREWS,ktorá vyzerá lepšie ako SHIRLEY MACLAINE. Song GLORY zdvihol do pozoru celý DOLBY THEATRE,pocta Martinovi Kingovi,pričom skutočný predobraz Kinga je trošku iný... Mladík REDMAYNE porazil veterána KEATONA,ktorý sa asi pasoval za konečného víťaza,o to väčšia emotívna radosť Stephena Hawkinga,herci ako JULIANNE MOORE,J.K.SIMMONS a PATRICIA ARQUETTE boli viac menej na dlhú dobu dopredu známi a bolo jasné,že svoje nominácie premenia,lebo mali SAG,GOLDEN GLOBES a BAFTA,ale tentokrát víťazi Bafty a Glóbusov pohoreli,aby výsledky skončili trošku inak,ako sa predpokladalo,t.j film a réžia. Nie je dobre sa spoliehať na podobné,že vraj spoľahlivé PREDICTIONS: réžia Linklater/film Birdman alebo film Boyhood/réžia Iňárritu,smola,takto uvažovať nie je po chuti,kopli sa na tom viacerí,sklamal som sa aj ja,lebo som si vsadil a ušli mi film a animovaný film! Strašne veľa hudobných čísiel,čo ma otravovalo+totálna kravina vidieť dvoch vysmiatych natešených moderátorov ako stále riešia,ktorá dáma má čo oblečené,nemuseli by mať nič,opakovanie je matka múdrosti,ale v tomto prípade určite nie! Nie je to fiasko,ale nabudúce sa to vráti tam,kde to má tradíciu!(23.2.2015)

 • Frajer42
  **

  Quo vadis, světe? V našich skromných poměrech pokradli skleněné lvy cigáni a za Atlantikem zlaté Oscárky zase gringové. Kam se poděl tolik let budovaný rasismus a geneticky zabudovaná xenofobie? S barvou pleti vítězů a vítězek nemám žádný problém. Tedy tohle se týká pouze těch gringů. Stejně tak nemám problém ani s vítězi, jako takovými. Tedy s jednou brutální výjimkou, a to rovnou v kategorii nejcennější. Může mi někdo, kdo si nepíchá do žíly seškrabanou omítku a nepije ředidlo, vysvětlit, jak tak nehorázná πčovina mohla vyhrát?! Už na profilu té ptákoviny jsem předesílal, že akademickou porotu mohou tvořit klidně i čůráci, takže je nutné počítat s nejhorším možným scénářem. Bum, ono se to opravdu naplnilo. Večer, jako takový to byl pěkný. Viděl jsem tedy cirka jeho druhou část, protože jsem samozřejmě na tak trapnou událost ráčil zapomenout a vzpomněl jsem si čistě náhodou. Naštěstí to ten Gaylord z toho ultra debilního seriálu pořádně natahoval, takže mi nic podstatného neuniklo. Z celého srdce tedy děkuji pánům akademikům, že ocenili to trapné klokaní hovno a znepříjemnili mi několik nadcházejících dní, které budu muset věnovat kompletní psychické regeneraci.(23.2.2015)

 • dr.horrible
  ***

  Vlastne presný opak minulého roku. Show lightová, hudobné vystúpenia nič moc, zato filmy pekne padali: Grandhotel, Whiplash, zaslúžené ženské oscary a (čo som rád) len minimum pre Enigmu. A birdman je fajn. Ešte škoda toho zahraničného filmu, Poľsku fandím, ale nie v zrovnaní artová nuda vs. argentínsky masaker. Divoké historky nedostali, Amélia tiež kedysi nedostala a stala sa klasikou. A čo Zem nikoho? Klubové tv kino ju raz ročne reprízuje. Idu čaká rovnaký osud(23.2.2015)

 • - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

 • - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Arizona Colt (1966) | Supergirl.S04E10.HDTV.x264 SVA | One Piece 459