Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Hodně zajímavý a originální scénář Charlieho Kaufmana, který se tentokrát neponořil do hlavy Johnu Malkovichovi, ale sám sobě. To nejzajímavější a nejpoutavější, hned po scénáři, jsou bezesporu skvělé herecké výkony. Nicolas Cage předvedl vynikající výkon, za který byl po delší odmlce nominován na Oscara. Meryl Streep snad ani špatně zahrát neumí (nominace na Oscara za vedlejší roli). A Chris Cooper, kterého jsem si v roli "bohéma" Johna hned zamiloval, předvádí jeden z svých nejlepší výkonů vůbec, za který poprávu obdržel Oscara za vedlejší mužskou roli. Druhé spojení sil "hollywoodského zázraku" scénáristy Kaufmana s režisérem Spikem Jonzem dopadlo opět výborně a těším na jejich další spolupráci. Slušné čtyři hvězdičky........(15.4.2008)

 • Jordan
  *****

  Takže ako to všetko začalo - sme na natáčaní Johna Malkovicha, vlastne nie, najprv počujeme hlas "Som tučný a škaredý . . ." a potom vidíme scenáristu - a naozaj, je tučný a škaredý a rozmýšľa, prečo je tu - takže sa prenesiem o 40 000 040 rokov dozadu . . . . ÚCHVATNÉ. Jonze a Kaufman sú DOKONALÁ symbióza a Kaufman je doslova génius. GÉNIUS. A v spolupráci s géniom Jonzem a ďalšími géniami vznikol geniálny film. Ústredná herecká trojica je PAR EXCELANCE. Cage je božský - on hraje a hraje vynikajúco, a do toho mu kontrujú skvelá meryl a (tradične) vynikajúci cooper, skrátka, radosť sa pozerať. Toto autorské duo u mňa zatiaľ 100% úspešnosť.(27.7.2005)

 • klerik
  ****

  Veľmi zaujímavo absurdné. Práca so scenárom ako aj postavou scenáristu božská. Ale HORŠIE UŽ TO NEBUDE je u mňa stále jednotkou, čo sa týka hry s príbehom a rozprávačom. Adaptácii je ťažko niečo vyčítať, keďže film zapracováva všetky svoje zdanlivé nedostatky do samého seba ("chýba tomu dráma, nejaká akcia" ...a vzápätí tam máme drogy a vraždu). Rozhodne originálny film... Jeden z posledných solídnych výkonov Nicolasa Cagea...(6.7.2011)

 • packa
  *****

  Nicolas Cage je poslední dobou brutálně "z formy", tady to ale ještě neplatí. Na rozdíl od mnohých zde jsem nadšen ze scénáře. Vím kdo ho napsal, Malkoviche jsem viděl, takže jsem na Kaufmanovu hru rád přistoupil. K hereckým výkonům, Nicolase jsem již naštípl, Meryl je nejen výborná (ale koho tím šokuji, že?), ale hlavně furt krásná ženská. Chris Cooper se mi sice víc líbíl v Americké kráse, ale beru to tak, že Akademie sečetla jeho výkon v obou filmech a tak svého Oscara dostal tak nějak "za zásluhy". Každopádně výborný film, který rád doporučím svým přátelum. A určitě ho brzy vezmu do Želetic. Nad smyslem předchozí věty příliš nedumejte, její význam pochopí jen uživatel Mušátko, kterého tímto zdravím :-)(9.6.2008)

 • Terva
  *****

  Charlie Kaufman ( Nicolas Cage ) napsal o svém životě, který žije. Se všemi potížemi. Jeho dvojče, bratr Donald ( Nicolas Cage ), žije způsobem, jaký napsal. S bláhovou odevzdaností. Susan ( Meryl Streep ) napsala o životě, který ale nemůže prožít. Johnův ( Chris Cooper ) život je kniha, která čeká na adaptaci. Jeden příběh. Čtyři životy. A milion způsobů, jak to může skončit... Ocenění : Oscar '02 - vedlejší herec (C. Cooper); nominace: hlavní herec (N. Cage), vedlejší herečka (M .Streep), adaptovaný scénář Zlaté glóby - vedlejší herec (C. Cooper), vedlejší herečka (M. Streep); nominace: režie, film (muzikál/komedie), herec v muzikálu/komedii (N. Cage), scénář BAFTA - adaptovaný scénář; nominace: hlavní herec (N. Cage), vedlejší herec (C. Cooper), vedlejší herečka (M. Streep) MFF Berlín - Velká cena poroty, nominace na Zlatého medvěda Boston Society of Film Critics Awards - scénář Broadcast Film Critics Association Awards - vedlejší herec (C. Cooper), scénář (společně za film Milujte svého zabijáka) Central Ohio Film Critics Association - adaptovaný scénář, veldješí herec (C. Cooper) Chicago Film Critics Association Awards - scénář, vedlejší herečka (M. Streep), nejnadějnější výkon (M. Gyllenhaal zároveň za filmy Milujte svého zabijáka a Sekretářka) Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - vedlejší herec (C. Cooper) Florida Film Critics Circle Awards - film, scénář, vedlejší herec (C. Cooper), vedlejší herečka (M .Streep) Kansas City Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (C. Cooper) Los Angeles Film Critics Association Awards - vedlejší herec (C. Cooper) National Board of Review - scénář (zároveň za film Slez ze stromu a Milujte svého zabijáka), vedlejší herec (C. Cooper) New York Film Critics Circle Awards - scénář San Diego Film Critics Society Awards - adaptovaný scénář, vedlejší herec (C. Cooper) Satellite Awards - adaptovaný scénář Seattle Film Critics Awards - vedlejší herec (C. Cooper) Toronto Film Critics Association Awards - herec (N. Cage), film, scénář, vedlejší herec (C. Cooper) Vancouver Film Critics Circle - vedlejší herec (C. Cooper) Washington DC Area Film Critics Association Awards - adaptovaný scénář, režie, vedlejší herec (C. Cooper) ......Scénář : Charlie Kaufman podle své reálné snahy zfilmovat knihu "The Orchid Thief". Kamera : Lance Acord. Hudba : Carter Burwell - V povzdálí je možno zaslechnout The Rolling Stones - Wild Horses http://www.youtube.com/watch?v=Xb3fZmkzy84(3.5.2011)

 • - Přestože je Donald Kaufman smyšlený, byl nominován na Zlatý globus. (Kulmon)

 • - Wezzer nahráli akustickou verzi skladby "Happy Together", která by byla zahrnuta do filmu. Spike Jonze však nakonec zvolil původní verzi od The Turtles, protože se mu pro film zdála vhodnější. (jezurka42)

 • - Susan Orlean měla nejprve obavy, že si někteří lidé budou myslet, že její vyobrazení ve filmu bude přesné. Charlie Kaufman ji však situaci upřesnil. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Konsole (0) | كامل مسلسلات أجنبية 111 Comedy HD مسلسل الكوميديا والدراما Atypical S01 HD | Шерлок / Sherlock [04x03] (2017) WEBRip 1080i от Phoenix-SHADOW | Первый канал | Локализованная версия