poster

Hořkost

 • USA

  Heartburn

 • Slovensko

  Pálenie záhy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1986, 108 min

 • anniehall
  *****

  4,5* Asi je pravda to, co napsala ve svém komentáři Nathalie, tedy že záleží ve kterém období života se na tento film díváte, a co z těch vyobrazených věcí máte za sebou. Hořkost z nevydařeného vztahu se vkrade tiše a pak jen plíživě roste. A roste do té doby, než jste ochotni si připustit, že dál už to vážně nemá cenu. Že dál by to bylo jen křečovité držení se snu, který se vám rozpadá pod rukama, aniž byste za to mohl nebo mohla. Prozření je hořké, ale v konečném důsledku osvobozující. Každý konec totiž může být příslibem něčeho dalšího, nového...a snad i lepšího. Geniální Meryl a Jack, skvělý scénář a nádherný finální obraz s dětskou ukolébavkou "Itsy Bitsy Spider", jejíž text je možná záměrnou, možná nevědomou metaforou na lidské vztahy. Tak ať nám všem co nejméně prší...(30.5.2017)

 • Aleee89
  ***

  Bohužel po zhlédnutí Hořkosti musím říct, že jsem trochu zklamaná. Nora Ephron umí napsat skvělé filmy (mnohé opět i s Meryl Streep), ale zde to tak pozitivně nevidím. Meryl je skvělá herečka, má nejoblíbenější, Jack Nicholson je rovněž báječný a charismatický grázlík, celkem jim to fungovalo a ani jeden z nich snad neumí hrát špatně, ale když ono to ve výsledku bylo místy tak nudné... Oceňuji konec a netypičnost romantického snímku, ale sama sebe se ptám, kde se stala chyba, když se z takového potenciálu nepodařilo vykřesat více?(29.4.2012)

 • monaMis
  ****

  Tak podle komentaru mistniho muzskeho osazenstva odhaduji, ze film jimi nebyl veru pochopen, nebot podle meho je to jeden z nejlepe natocenych vztahovych dramat. Meryl i Jack jsou absolutne skveli ( vlastne neexistuje film, kdy by Meryl skvela nebyla) a nenudila jsem se ani vterinu. Coming Around Again od Carly Simon do filmu pasuje jako poklice na hrnec(25.9.2014)

 • Lacike
  ***

  Tema je zaujimava, ale spracovanie je tak neskutocne nezazivne, ze na konci som mal pocit, ze som dopozeral nejaky trojhodinovy art o chove bangladezkych skunkov. Napriek tomu davam neutralnych 5/10, pretoze film urcite kvality ma. Ale pokial sa tesite na herecke koncerty zucastnenych megahviezd, tak budete sklamani. Odohraju si len svoj tuctovy standard.(15.2.2012)

 • nash.
  ****

  Po jednom filmovém zklamání tentokrát překvapení příjemné. Hořké drama ze života, které je hereckým koncertem Meryl Streep. Nichols nespěchá, nechává scény plynout zvolna, natahuje některé až za hranici trpělivosti běžného diváka, který se jim odmítne přizpůsobit. Dává Meryl prostor rozehrát pocity naplno, do hloubky, a tak opravdově, že je jako divák nejen vnímám, ale mám čas prožít je spolu s ní. Ať už je to předsvatební nejistota, zpívaní s pizzou, venkovský piknik nebo bolest ze zrady. Příběh jednoho obyčejného manželství je nabitý emocemi, ale většinou jsou ukryté ve zdánlivě banálních maličkostech. O to silnější však mají dochuť. A navíc je tu pár výborných momentů, o které se postarají ostatní, ať už je Nicholson nebo třeba Forman, který si pro sebe ukradne svatební scénu jen tím, že tam vzadu žvýká.(2.3.2014)

 • - Kevin Spacey v tomto filmu debutoval. (J.A.K.)

 • - Dceru Rachel Samstat (Meryl Streep) hrála Mamie Gummer, skutečná dcera Meryl Streep. Ve filmu se dále objevuje i Merylin bratr Dana Streep a matka Mary Streep. (jezurka42)

 • - Do role Marka Formana měl být původně obsazen herec Mandy Patinkin. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Read More.. | Laura (0) | Lin-Manuel Miranda