poster

Clint Eastwood: Dokument (TV film)

 • USA

  Clint Eastwood: Out of the Shadows

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2000, 87 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

 • igi B.
  ****

  Hoďka a půl všeho, co jste chtěli vědět o Clintovi a neměli jste se na to kde zeptat... :-) Mám rád C. E. jako ikonu, jako typického představitele Hollywoodu v tom pravém smyslu slova, jako pravého amerického filmového umělce v tom dobrém smyslu slova, jako >pravého amerického člověka< v tom nejlepším smyslu slova...(9.1.2007)

 • LiVentura
  *****

  Velká ikona světového filmu.(2.2.2010)

 • Javert
  *****

  Dokument skvěle odhaluje zákulisí Clintova života, jeho filmové začátky - ať už jako Clinta herce nebo Clinta režiséra a dozvíme se také například jak málo chybělo, aby zůstal pouze hercem malých televizních roliček a ne obrovskou Hollywoodskou star.(19.7.2007)

 • Rocky62
  ****

  Vynikající dokument o jednom z největších velikánů světové kinematografie, který mi mnoho přinesl. Překrásně vysvětlen režisérův přístup a cit k filmu, skvěle pojatý Clintův herecký vzestup, spád a následný skok mezi režisérské špičky, mezi kterými zůstal dodnes.(29.1.2011)

 • Ilicka
  ****

  Chybou promítače jsme úvodních 10 minut dokumentu viděli 3 a půl krát... Ale ani to mi nezkazilo zážitek. Ten dokument má jednu úžasnou vlastnost, podařilo se mu nabudit mě k tomu, abych si opatřila a přehrála nejvýznamnější body jeho tvorby. Takže už běžím, Harry...(17.2.2010)

 • špaček421
  *****

  Potěšilo zařazení i vzpomínek Eliho Wallacha a vyzpovídání častých spolupracovníků jako byli Geoffrey Lewis nebo Bill McKinney, stejně tak žádné bulvární rozpitvávání Clintova soukromí a zaměření čístě na filmy. (Přičemž jsou zmíněna fakta, která ani jedna z česky vyšlých bulvárních biografií neuvádí.) Jen škoda, že Sutherland řekne jenom dvě věty na začátku, vida ho, těšil jsem se na nějaké podrobnější vzpomínky na Kellyho hrdiny, kteří jsou, stejně jako mnohé další filmy, zmíněni jen okrajově (a mnohé vůbec). Je pochopitelné, že do 87 minut se toho zase tolik nevejde, ale zase filmu Bird je věnováno času IMHO až moc. PS. V obsazení chybí Morgan Freeman, který celým dokumentem coby vypravěč provázel.(8.10.2014)

 • kinderman
  *****

  Pochybuji, že by se někdo půldruhé hodiny vydržel dívat na dokumentární film o někom, ke komu nemá kladný vztah. Tento film navíc vyniká několika působivými montážemi- ikonické záběry Clinta jako osamělého střelce, proměny tváře na filmových plakátech a sestřih štěků z počátků kariéry u Universalu. A hádejte, jaké jméno jsem nechal dát do papírů svému psovi (německá doga)?(21.1.2010)

 • SoolenJV
  ****

  Eastwood je bez nejmenší pochyby ikona světového filmu, legendární herec a režisér, jehož filmografie je co do kvality velice vyrovnaná a také velmi charismatický chlap. Ale je opravdu nutné natáčet tento typ glorifikujících dokumentů, které popisovanou osobnost ukazují jen jako bezchybnou modlu hodnou následování? Každá mince má ale dvě strany...(16.2.2010)

 • Martin741
  *****

  Kvalitny dokument o jednom z najlepsich zijucich reziserov, vsetci dobre vieme , ako sa vola : 92 %(17.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
昨天07:08 | Tony Revolori | HD A Better Tomorrow