Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sullafelix
  ***

  ,,,situacne miestami absolutne nezvladnute ....kauzalna fatalita stretnuti hlavnych protagonistov teritorialne vymedzena okruhom polovice zemegule prebieha tak, akoby sa pohybovali len niekde v malom priestore obory pre diviaciu zver alebo vacsieho nakupneho centra /takze zarucene sa tu bez problemu nahodne stretne kazdy s kazdym/, podpriemerny komparz, akcelerovany odflaknuty zaver / Sobibor vyznel ako parodia in concreto/ .... *** z milosti(12.1.2013)

 • Yoss
  ***

  Televízna povrchnosť a občasná naivita z tohto projektu priam kričí a v mnohých momentoch mi to liezlo na nervy. Ďalším nedostatkom sú po anglicky rozprávajúci Židia či už z Poľska, Československa alebo Nemecka, čo je poriadne pritiahnuté za hlavu a pri historických filmoch mi to vždy vadí. Hold, tvorcovia asi šetrili na rozpočte a pre časť amerického publika to úplne postačovalo. Pre niekoho, kto už zhliadol príbehy z tohto obdobia, prináša Holocaust veľmi málo, snáď len ucelený pohľad na osudy jednej konkrétnej rodiny zo 6 miliónov vyvraždených Židov za 2. svetovej vojny. Z hercov sa mi rátal Michael Moriarty alias Eric Dorf, bezcitný a ambiciózny úradník, ktorý liezol od zadnice Reinharda Heydricha a šplhal sa po rebríčku moci za každú cenu. Meryl Streep robila čo mohla, ale herecké začiatky bývajú vždy ťažké. Dokumentov o masovom vyvraždovaní nevinných ľudí nacistickou mašinériou však nikdy nebude dosť a preto sa ráta skoro každý počin, ktorý chce priblížiť toto šialené obdobie. Šialené tým, ako mohol byť jeden človek tak krutý ku druhému a pritom tvrdiť, že vždy konal len podľa rozkazov nadriadených. Stále nechápem, kde sa v nás berie toľko zla.(13.11.2009)

 • jondzavid
  ****

  málo známa štvordielna tv mini séria Holocaust zobrazuje židovské prenasledovanie počas nacistického režimu na príbehu rodiny Weissových. Komplexný príbeh začína v Berlíne v období pred Krištáľovou nocou a postupne prechádza od Warszawského ghetta, cez Ukrajinu a tábory v Buchenwalde a Terezíne, až po Auschwitz. Pri hodnotení tohto filmu sa natíska otázka či je možné takéto vážne téma spracovať ako tv soap operu. Odpoveď je áno, napriek zjednodušeniam a občasnej nerealistickosti až povrchnosti je film veľmi pôsobivý a tieto nedostatky sa mu dajú odpustiť vďaka pútavému príbehu a kvalitným hereckým výkonom. Najvýraznejší je Michael Moriarty v druhej hlavnej postave príbehu - Erika Dorfa, nacistického karieristu, ktorý sa z nezamestnaného právnika vypracováva až na Heydrichovu pravú ruku. Moriartyho mrazivý herecký výkon zatieňuje aj ďalšie zaujímavé obsadenie z Nemcov trebárs Iana Holma. Rodina Weissových je tiež dobre typovo obsadená, zaujmú aj známy herci ako James Woods či Meryl Streep. Celkovo je tento televízny míľnik vydareným pokusom balancovania na hrane prispôsobenia sa tv divákovi a realistickosti. 4 diely gradujú až do smutného záveru a sú dalším dôležitým svedectvom jedného z najtemnejších období histórie.(28.1.2005)

 • Kimon

  Tak tedy nevím, zakoupil jsem originály DVD v trafice a kvalita obrazu (na PC) je otřesná. Dát do distribuce DVD s tak rozmazaným obrazem, to vyžaduje notnou dávku drzosti. A to je prosím nalisováno na 3x DVD9, které nepatří mezi nejlevnější!! Evidentně jde o získání peněz za každou cenu. Distibutor Hollywood C.E. s.r.o. za přispění týdeníku Reflex.(3.2.2011)

 • Streeper
  *****

  Přečetla jsem i předlohu k seriálu a myslím si, že jsou se seriálem na stejné úrovni. Seriál byl naprosto báječný. Dokázal objasnit vše, co se dělo při 2.sv.v. Nejdříve je celá rodina pohromadě, pak se po příchodů němců rozpadne a tím se příběh rozdělí na různé příběhy. Příběh Rudiho, jak utíká, příběh jeho rodičů, jak stále žijí v lásce, příběh Ingy, která si musela projít peklem, aby viděla svého manžela. Příběh Karla, který se touží vidět s Ingou a ostatní. Silný seriál a velice obsáhlý. Řekne vše.(2.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Nachhilfe | AMC Security download full | Curver prullenbakken