poster

Andělé v Americe (TV seriál)

 • USA

  Angels in America

 • Slovensko

  Anjeli v Amerike

Drama / Fantasy

USA, 2003, 6 h (Minutáž: 340 min, Director's cut: 320 min)

Režie:

Mike Nichols

Scénář:

Tony Kushner (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Celia D. Costas

Střih:

John Bloom

Scénografie:

Stuart Wurtzel

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Riddle
  *****

  Obsahuje náznaky spoilerů. Dokonalost. Dílo tak silné, jaké jsem za posledních několik měsíců (možná let) neviděl. Hodně silný příběh plný fantazie a všemožných odkazů asi nezasvěcený člověk nepochopí do detailů (třeba když nezná kauzu manželů Rosenbergových atd...), ale nikterak to nebrání vychutnat si Angels In America v plné síle a působivosti. Všechny stěžejní témata se mě hluboce dotkly, jsou natočené bez příkras, naostro, ale přitom imaginativně, hodně sugestivně. Herecké výkony jsou opravdu takřka dokonalé, a krom tradičně skvělých hereckých veteránů (Streep, Thompson, Pacino) bych chtěl zvlášť pochválit tři další. Mary-Louise Parker (má oblíbená sarkastická vdova Nancy Botwin z Weeds) předvádí v roli labilní Harper nečekaně působivý výkon, zrovna jako Patrick Wilson (kterého jsem znal už z Little Children a Hard Candy, ale právě touto rolí si u mě vydobyl svoje místo v Top 5) v roli jejího strašně zmateného a z hloubi duše dobráckého manžela Joea. Kdo mě ale potěšil a překvapil nejvíc, je Justin Kirk. Ten se mi líbil už jako povalečský švagr Nancy Botwinové Andy (ano, ti dva spolu hrají v Trávě), ovšem v Angels In America se naprosto obnažil (a nemyslím tím jen to, že ukázal svého obřezaného pindíka), a v roli Priora Waltera, žida a homosexuála umírajícího na AIDS, ze sebe vydal maximum, a já mu věřil naprosto každé gesto, pohyb, pohled... Angels In America sice není pro každého, je to hodně silné, náročné, ale stojí to za to.(28.9.2007)

 • mustafa
  *****

  Chtěl bych podotknout, že filmy o homosexuálech příliš nemám v oblibě. Tento seriál (hodně dlouhý film?) je ale výjimkou. Doslova jsem nadšen tímto seriálem. Moc jsem se těšil na každý další díl. Nejvíc si vážím toho, že každý díl byl pro mě něčím překvapující. Síla seriálu spočívá především ve vynikajících dialozích a ve skvěle napsaných a natočených vyhrocených scénách. Nebude moc originální, když napíšu, že výkony herců jsou fenomenální, ale bude to stoprocentní pravda. Moc se mi líbilo, jak je zde popisována Amerika kolem roku 1985 a vláda Ronalda Reagana - především debaty okolo americké politiky té doby. Mou nejoblíbenější postavou se stal Roy Cohn: jak vnitřně bojuje se svými hříchy a přitom chce před veřejnosti zůstávat dál tím pyšným a namyšleným právníkem, který za každou cenu neuzná svou prohru - tím budu fascinován hodně dlouho.(28.1.2005)

 • Stanislaus
  *****

  Pro mě naprosto dechberoucí americká minisérie, která mě dostala hned na začátku krásnou úvodní znělkou a pustila mě až na konci. Ale na vydechnutí si budu muset ještě dost dlouho počkat. Dostal jsem kvanta kvalitního materiálu k přemýšlení. V tomto epickém vyprávění se kloubí a řeší hned několik problémů najednou a všechny jsou dost populární i dnes - náboženství, AIDS, homosexualita, ... Pokud chce někdo vědět více, jak probíhá AIDS, tak stačí zkouknout toto. Herecké obsazení a výkony jsou ohromující a Zlaté glóby a Emmy přistály roku 2004 ve správných rukách nefalšovaných umělců. Nevím, koho bych vyzdvihnul nad ostatní, protože všichni hráli přesvědčivě a hlavně od srdce. Možná jsem ale chvílemi nemusel Bena Shenkmana. Vizuální efekty jsou trošku laciné a příliš umělé, ale do minisérií naprosto vhodné a dostačující. Ke kameře nemám slov, protože některé záběry z hlavy jen tak nedostanu. Kupříkladu ohnivý sex s polygenitálním andělem. No a pak samozřejmě nepřeslechnutelná hudební stránka, ve které vynikla hlavně úvodní melodie Angels in America a pak jí dosti podobná The Mormons. Zkrátka pro mě dosti zásadní dílo, nezapomenutelné, plné emocí a mysterióznosti, na které budu vzpomínat ještě dost dlouho. A opravdu škoda pro ty, co AvA odsoudí hned na začátku, protože přichází o hodně.(22.5.2010)

 • fmash
  *****

  Něco takového jsem už dlouho potřeboval vidět. V té záplavě praštěných sitcomů, superhrdinských seriálů nebo srágor o upírech či vrazích zoufale chybělo něco s intelektuálními ambicemi. Když pominu skvělé herecké výkony, postavy toho namluví hodně a všechno se to dá pozorně poslouchat, aniž by člověk ztrácel koncentraci. To je nebývalé. Andělé jsou především drama aidsem stižených homosexuálů a jejich přátel, lehce lynchovsky říznuté mysteriózním prolínáním reality s halucinačními stavy, jež klidně mohou být „opravdové“. Oni homosexuálové, neurotičtí, vesměs (až na výjimky) liberální a užvanění, mají zřejmě představovat jakousi esenci moderní, k levici směřující západní městské civilizace (a posledních pět minut z těch šesti hodin to dává najevo zcela nepokrytě — to je mimochodem jediných pět minut, které bych nejraději zabarvil na DVD fixem a tvářil se, že neexistují). Pikantní je to hlavně ve spojení s Louisem — ufňukaným, slabošským, sebemrskačským levičáckým homosexuálem, jenž se neustále v něčem babrá a o něčem žvaní, ale který se dá slušně dohromady po mystickém setkání s vírou předků, avšak zejména po pořádné nakládačce, té pomyslené „poslední facce, která mu chyběla do slušného vychování“. To jsme celí my.            Jinak nejlepší na tom všem asi byl Al Pacino, nejen že předvedl herecký koncert, ale i jeho postava byla kouzelná. Druhá polovina seriálu se mi zdála o něco slabší, za což může asi ten posun v mystických pasážích směrem ke komedii, ale i tak se jedná o vysoký nadprůměr. Nevím sice, jestli nás Bůh opustil v roce 1906, ale dokud budou v televizních seriálech postavy jako Belize, máme alespoň nějakou útěchu jistou.(26.9.2010)

 • ivishka
  ***

  Nepřeberné množství informací, které se na vás valí 340 minut plné stopáže, kdy vám přijde i 2 hodiny naprostá hromada času a vy uvažujete na všelijakými blbostmi, ale hlavně ne nad příběhem.. Líbilo se mi herectví těchto herců: Al Pacino, Meryl Streep, Emma Thompson a Patrick Wilson. Mám ráda filmy s queer tématikou a tak jsem brala jako velkou povinnost pustit si tento seriální film, který vyhlížel nanejvýš jímavě...Od doby, kdy se dozví Justin Kirk o svém onemocnění, tak vidí divné věci(přízraky v podobě svých předků či anděla) - začala jsem si říkat jaké drogy asi tak bere, protože to musí být opravdu síla a toho herce bych raději kopla za ty jeho udivené výrazy. Masky byly skvělé, protože jsem některé herce ve vedlejších rolích co zároveň hráli třeba tři postavy nepoznala. Dokonce jsem se někdy i pobavila, ale občas to bylo dost přes čáru(líbačka Meryl a Emmy? REALLY?). Nejvíce kromě těch trochu vtipných částí filmo-seriálu se mi zalíbil sen, který měli Mary-Louise Parker a Justin Kirk společný a byly tam super živé sochy. Korunkou na tom všem bylo ektoplasma orgasma(pochopí jen ten, co to uvidí).Co jsem si odnesla za ponaučení? - Kdo tě potřebuje, kdo po tobě něco chce, tě ohrožuje.(17.2.2013)

 • - Na post režiséra byli zvažování Robert Altman, Neil LaBute a P.J. Hogan. Právě Altman byl pak tím, který  získal Al Pacina pro roli Roye Cohna. (Stanislaus)

 • - První episodu sledovalo víc jak 4 miliony diváků, což z Andělů v Americe udělalo nejsledovanější pořad na kabelovce za celý rok. (StarsFan)

 • - Podtitul divadelní hry byl "Fantazie gayů na národní témata". (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
60 Days In Season 5 Episode 5 s05e05 | Amazing Story: A Thousand Secrets | Canon EOS 5D Mark IV Digital SLR Camera (Body Only)$2166.47 25d left