poster

Což takhle dát si špenát

 • anglický

  How About a Plate of Spinach?

 • Slovensko

  Což takhle dát si špenát

 • USA

  What Would You Say to Some Spinach?

  (festivalový název)

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1977, 86 min

Scénář:

Miloš Macourek

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Iva Janžurová, Michal Kocourek, Ondřej Hach, František Filipovský, Ivana Maříková, Petr Přívozník, Stella Zázvorková, Josef Somr, Eva Trejtnarová-Hudečková, Petr Kostka, Jaroslava Obermaierová, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st., Juraj Herz, Josef Větrovec, Václav Štekl, Lubomír Kostelka, Petr Nárožný, Jiří Lír, Vladimír Hlavatý, Míla Myslíková, Luděk Kopřiva, Jan Přeučil, Vladimír Krška, Václav Sloup, Inka Čekanová, Josef Beyvl, Vlastimil Hašek, Oldřich Velen, Jan Kraus, Zdeněk Braunschläger, Jaroslav Drbohlav, Otto Budín, Alena Kreuzmannová, Helena Růžičková, Vladimír Hrubý, Jiřina Bílá, Roman Čada, Jaroslav Heyduk, Jožka Stoklasa, Gabriela Wilhelmová, Stanislav Remunda, Jan Kuželka, Viktor Maurer, František Miroslav Doubrava, Miroslav Vlček, Zdeněk Blažek, Jan Gariš, Pavel Jiras, Petr Kopřiva, Miroslav Krejča, Jaroslav Tomsa, Karel Hovorka st., Václav Kotva, Vítězslav Černý, Milica Kolofíková, Alena Frimlová, Stanislav Litera, Karel Fridrich, Václav Hrůza, Pavel Robin, Jitka Nováková, Eda Pavlíček, Vladimír Klimeš, Rudolf Pechan, Marta Richterová, Jana Váňová, Žofie Veselá (Kanyzová), Anna Štrosová, Alois Vachek, Josef Kubíček, Vincenc Vávra, Dana Francová, Věra Petáková, Petr Makovička, Karel Fiala, Karel Hluchý, Karel Woska, Jan Řeřicha, Zlata Jeřábková, Bohumil Koška, Bohuslav Ličman, Vladimír Pospíšil, Ferdinand Šnajberk, Jiří Potsch, Marek Fritsch, Vladimír Fürst, Vladimír Navrátil, Vít Pešina, Jaroslav Pfleger, Josef Střecha, Miloslav Šindler, Soňa Vlčková, Slávka Hamouzová, Eva Langmilerová, Lubor Tokoš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ****

  "Baryku, fuj! Kolikrát ti mám říkat, že krást se nemá!" Tradičně znamenitý scénář Miloše Macourka, psaný tradičně na míru konkrétním hercům. Bohužel - tahle crazy komedie značně vázne v režii. Václav Vorlíček byl v té době hodně vytížený a na filmu je to bohužel znát. Ale to je relativní - jiní režiséři by radostí skákali metr vysoko, kdyby se jim něco podařilo natočit takhle - jen tvrdím, že Vorlíček je schopen mnohem lepšího výkonu. Ale buď jak buď - Iva Janžurová je ve své dvojroli skvělá.(22.2.2003)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Jasný protagonista českej vlny sci-fi komédii 70-rokov v zaužívanej tradícii, ktorú načal Pane, vy jste vdova a jemu podobný, čiže nič nové neprináša. Scenár kráča v tých istých šľapajách diváckeho úspechu narušenia každodennej reality, čo jeho žánrový kolegovia, slovné gagy sú do polovičky filmu približne tiež na rovnakej úrovni, ale potom príde strmí spád v podobe lacnosti dialógov a moc na pílu hraného efektu - špenátománie a jej dôsledkov. Po určitom bode kúzlo humornosti stráca na pôvabe a po slovných šarapatách som si začal pripadať ako v nepodarenej veselohre, ktorej chýba vyciberenejší finiš. A tým špenát zapadá do zabudnutia. Efektnejšie a pohodlnejšie ako Zítra vstanu a opařím se čajem, kvalitou ale nepresahujúcejšie.(26.9.2014)

 • sator
  ***

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ve-stopach-doby/1977/268-premieru-mel-film-coz-takhle-dat-si-spenat/ U tohohle filmu mi vždycky neseděl ten zbytečný krazy závěr, jinak dobrý...(22.2.2013)

 • Yardie
  **

  Film mě v mládí minul a viděl jsem ho až nyní, v pokročilejším věku (téměř 34 let). A musím říct, že jsem čekal mnohem, mnohem, mnohem více, dle slova "klasická", které tuto komedii (tedy "komedii") provází. Naprosto mě to nebavilo, zasmál jsem se tak 5x u velmi dobrých hlášek, resp. dialogů. Zbytek je jen změť scén, které mě absolutně nebavily. Je to velké zklamání a divím se, že jsem to dokoukal. Ale zajímalo mě, jak to dopadne. Ty dvě hvězdičky jsou spíše za ansámbl skvělých herců a možná za něco, co tam je, ale já to nenašel. Howgh!(31.12.2017)

 • Boogeyman
  ****

  Jeden z vrcholů vlny české sci-fi komedie sedmdesátých a osmdesátých let. To nejlepší, čím české filmové nebe v té době disponovalo dalo vzniknout nezapomenutelné crazy hovadině, kde vše je absolutně možné a ještě udělalo reklamu špenátu a kremrolím! Což takhle dát si špenát? Kdykoliv a kdekoliv, dokud se bernardýn Bohouš neoblízne a Jirka Schelinger nezachřepčí titulní skladbu, já nedokážu odejít!(4.11.2008)

 • - ČT vysílá tento film s nově přidanou scénou. Ve staré verzi v cca 55:02 jsou přivedeni chlapci do laboratoře a docent prohlásí: "Liška, Zemánek, to je ostuda." a hned následuje střih na Mlejnka (Čestmír Řanda). V nové verzi stihnou malý Zemánek a Liška ještě říct: "Chtěli jsme si trochu přivydělat. Kdo nekrade, vokrádá rodinu." A policista (Josef Větrovec) dodá: "No vidíte, a teď jste okradli svoje rodiny o živitele," načež odchází a až potom je střih na Mlejnka. (Grundlik)

 • - Jan Kraus (nadstrážmajster VB) si zahral rolu blbého esembáka s radosťou. Bral to ako pomstu policajtom, s ktorými bol celý život v konfrontácii. (Raccoon.city)

 • -
  Režisér Vorlíček měl za to, že brněnský akcent Oldřicha Velena, představitele ředitele továrny, je velmi výrazný, proto jej při postsynchronech nadaboval Lubor Tokoš. Stejně tomu bylo i v dalším Vorlíčkově filmu Jak se budí princezny (1977). (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Oren Uziel (story by) | Die Töchter der Kälte | Télécharger Seconde chance Gratuitement