foto

Jakub Novotný

  • nar. 8.3.2000 (18 let)
    Praha, Česko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jakub Novotný se narodil 8. března 2000 v Praze. V dětství se věnoval fotbalu, šermu a bojovým sportům, s herectvím však mnoho společného neměl. Po základní škole začal studovat gymnázium Nad Štolou. Během studia se shodou náhod dozvěděl o Hereckém studiu Švandova divadla (amatérský herecký soubor pod záštitou Švandova divadla), prošel castingem a získal roli v úspěšné divadelní adaptaci Kytice. V souběžné době hrál také v letenském Pidivadle v inscenaci Maryša.

V sedmnácti letech opustil gymnázium a úspěšně složil příjímací zkoušky na Pražskou státní konzervatoř, byl přijat na hudebně-dramatický obor pod vedením Kateřiny Macháčkové a Pavla Šimáka. Hned v prvním ročníku měl štěstí a byl vybrán do představení Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech.

Natočil studentské filmy Od sebe (S) bohem, zahrál si epizodní roli v seriálu Krejzovi a dostal také první velkou filmovou roli ve štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito. Velmi intenzivně se věnuje také hudbě. Prošel několika hudebními uskupeními, nakonec zakotvil v autorské folk-bigbeatové formaci Z HECU, kde hraje na kytaru a zpívá. Skládá také scénickou hudbu pro divadlo či studentské filmy.

Jakub Novotný

Herecká filmografie

Filmy

2018 Kouzelník Žito (TV film)

TV seriály

2018 Krejzovi (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
One Piece 189 | Сборник - Зайцев нет. Лучшие новинки апреля (2016) MP3 | 24: Legacy